PL / EN
 

aktualności

Opublikowała: Paulina Ołtusek
17.09.2021

Jesteśmy partnerem raportu Pracodawca na TAK. Pobierz bezpłatnie! Raport autorstwa Fundacji TAKpełnosprawni opisuje aktualne wyzwania i sposoby na włączenie do zespołów osób z niepełnosprawnościami. To nie tylko dane, ale także praktyczne porady oraz wypowiedzi pracodawców, osób z niepełnosprawnościami oraz ekspertów. Wspólnie diagnozujemy i pomagamy tworzyć otwarty rynek pracy. W publikacji, na stronie 40, znajdziesz cytat Kasi Modlińskiej, prezeski naszej fundacji.

Opublikowała: Paulina Ołtusek
30.08.2021

Warszawiacy są neuroróżnorodni? Tak! Tylko co to oznacza i co mówi nam o stolicy? Jak mądrze żyć w takim razie razem? Dr Krzysztof Szalecki, reprezentujący naszą fundację, przybliży ten temat podczas spotkania organizowanego przez Centrum Interpretacji Zabytku i Muzeum Warszawy w ramach cyklu Warszawa na wakacje, za paralelę obierając Warszawę jako organizm, tak różny i złożony wewnętrznie jak ludzka psychika.

Opublikowała: Paulina Ołtusek
30.08.2021

Zapraszamy na projekcję filmu “I am Greta” oraz panel dyskusyjny poświęcony neuroróżnorodności, który odbędzie się 11 września o godz. 13 w warszawskim kinie Luna w ramach 18. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Autorzy: Joanna Erbel, Marta Wierusz, Tomasz Bojęć
06.07.2021

mogą odegrać niezwykle pozytywną rolę w życiu osób z neuroróżnorodnością. Właściwe rozwiązania łagodzą bowiem działanie niekorzystnych bodźców, wzmacniają poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz pozytywnie stymulują użytkowników

Autorka: Kasia Modlińska
06.07.2021

Zależy nam na wspieraniu osób atypowych, m.in. w spektrum autyzmu, w miejscu pracy, choćby przez minimalizację bodźców sensorycznych i przygotowywanie współpracowników na to, że mogą mieć w zespołach kolegów, którzy zachowują się inaczej niż większość – mówi Kasia Modlińska, prezeska fundacji a/typowi.

Autorka: Kasia Modlińska
21.06.2021

Większości nas pojęcie atypowości kojarzy się głównie z netflixowym serialem, opowiadającym o wyjątkowym chłopaku ze spektrum autyzmu, pokazywanym w Polsce pod tytułem Atypowy. Jednak termin ten obejmuje znacznie liczniejszą grupę osób. Atypowymi nazywamy ludzi o wyjątkowych cechach, innych, osobliwych, rzadkich. Jednak, gdy myślimy o atypowości w kontekście choroby i zdrowia psychicznego, często umyka nam społeczny … Czytaj dalej a/typowi – w stronę społeczeństwa włączającego

Content | Menu | Access panel