PL / EN
polityka prywatności
 

aktualności

06.04.2022

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Fundacja a/typowi jest autorką pierwszych w Polsce studiów podyplomowych – „Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie” (Uniwersytet SWPS ). Uczestniczki i uczestnicy studiów dowiedzą się m.in. jak: rekrutować osoby pracujące w oparciu o ich prawdziwy potencjał oraz pozyskiwać trudno dostępnych specjalistów i specjalistki; budować różnorodne zespoły i efektywnie … Czytaj dalej „Pierwsze w Polsce studia podyplomowe „Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie””

17.12.2021

Podczas wczorajszej gali ABSL Poland wraz z IOM – UN Migration, Fundacja Share The Care i Forum Odpowiedzialnego Biznesu otrzymaliśmy wyróżnienie za działania w obszarze #diversity & #inclusion. Bardzo dziękujemy!

01.12.2021

W połowie przyszłego roku z naszej inicjatywy, we współpracy z Krytyka Polityczna, zostanie wydane polskie tłumaczenie książki “Divergent Mind” Jenary Nerenberg. “I started imagining that there may be more people out there like me – and what if there were other ways of <<being>> in the world that didn’t have names or labels yet, especially for … Czytaj dalej „Polski przekład książki “Divergent Mind” Jenary Nerenberg”

Opublikowała: Paulina Ołtusek
22.11.2021

Czują, że nie pasują. Bo nie są superprzebojowi, nie brylują na imprezach i nie potrafią rozmawiać o pogodzie. Inaczej myślą, inaczej postrzegają świat, inaczej się komunikują. – To, co jest najbardziej terapeutyczne dla osób atypowych, to możliwość bycia w kontakcie i bycia rozumianym – mówi Kasia Modlińska, prezeska Fundacji na rzecz Neuroróżnorodności „a/typowi”.

Opublikowała: Paulina Ołtusek
22.11.2021

29 października wraz z firmą Netguru zorganizowaliśmy webinarium poświęcone neuroróżnorodności. Spotkanie było elementem działań Netguru w zakresie budowania inkluzywnej kultury organizacyjnej opartej na szacunku dla różnorodności.

Opubikowała: Paulina Ołtusek
22.11.2021

28 października w ramach Consciuos City Festival 2021 odbyło się spotkanie CONSCIOUS WARSAW The Person-Space Continuum: Diversity & inclusion in a city. Naszą reprezentantką była Marta Wierusz, która mówiła o projektowaniu uniwersalnym w kontekście neuroróżnorodności.

Opublikowała: Paulina Ołtusek
17.09.2021

Jesteśmy partnerem raportu Pracodawca na TAK. Pobierz bezpłatnie! Raport autorstwa Fundacji TAKpełnosprawni opisuje aktualne wyzwania i sposoby na włączenie do zespołów osób z niepełnosprawnościami. To nie tylko dane, ale także praktyczne porady oraz wypowiedzi pracodawców, osób z niepełnosprawnościami oraz ekspertów. Wspólnie diagnozujemy i pomagamy tworzyć otwarty rynek pracy. W publikacji, na stronie 40, znajdziesz cytat Kasi Modlińskiej, prezeski naszej fundacji.

Opublikowała: Paulina Ołtusek
30.08.2021

Warszawiacy są neuroróżnorodni? Tak! Tylko co to oznacza i co mówi nam o stolicy? Jak mądrze żyć w takim razie razem? Dr Krzysztof Szalecki, reprezentujący naszą fundację, przybliży ten temat podczas spotkania organizowanego przez Centrum Interpretacji Zabytku i Muzeum Warszawy w ramach cyklu Warszawa na wakacje, za paralelę obierając Warszawę jako organizm, tak różny i złożony wewnętrznie jak ludzka psychika.

Opublikowała: Paulina Ołtusek
30.08.2021

Zapraszamy na projekcję filmu “I am Greta” oraz panel dyskusyjny poświęcony neuroróżnorodności, który odbędzie się 11 września o godz. 13 w warszawskim kinie Luna w ramach 18. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Autorzy: Joanna Erbel, Marta Wierusz, Tomasz Bojęć
06.07.2021

mogą odegrać niezwykle pozytywną rolę w życiu osób z neuroróżnorodnością. Właściwe rozwiązania łagodzą bowiem działanie niekorzystnych bodźców, wzmacniają poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz pozytywnie stymulują użytkowników

Autorka: Kasia Modlińska
06.07.2021

Zależy nam na wspieraniu osób atypowych, m.in. w spektrum autyzmu, w miejscu pracy, choćby przez minimalizację bodźców sensorycznych i przygotowywanie współpracowników na to, że mogą mieć w zespołach kolegów, którzy zachowują się inaczej niż większość – mówi Kasia Modlińska, prezeska fundacji a/typowi.

Autorka: Kasia Modlińska
21.06.2021

Większości nas pojęcie atypowości kojarzy się głównie z netflixowym serialem, opowiadającym o wyjątkowym chłopaku ze spektrum autyzmu, pokazywanym w Polsce pod tytułem Atypowy. Jednak termin ten obejmuje znacznie liczniejszą grupę osób. Atypowymi nazywamy ludzi o wyjątkowych cechach, innych, osobliwych, rzadkich. Jednak, gdy myślimy o atypowości w kontekście choroby i zdrowia psychicznego, często umyka nam społeczny … Czytaj dalej „a/typowi – w stronę społeczeństwa włączającego”

Content | Menu | Access panel