PL / EN
polityka prywatności
 

Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie

Fundacja a/typowi jest głównym partnerem SWPS, a także inicjatorem i autorem programu studiów “Neuroróżnorodność w miejscu pracy”. Fundacja promuje neuroróżnorodność, czyli wiedzę o potencjale i wartości osób atypowych.

Studia podyplomowe „Neuroróżnorodność w miejscu pracy” powinny pomóc pracodawcom i osobom pracującym we włączaniu osób neuroatypowych do swoich zespołów, wspieraniu ich podczas rekrutacji i w miejscu pracy oraz wykorzystaniu ich unikatowych kompetencji. Studia powinny pokazywać pracodawcom i osobom pracującym potencjał i wartość osób neuroatypowych w różnych rolach zawodowych, a także dostarczyć im praktyczną wiedzę na temat specyfiki funkcjonowania osób neuroatypowych w środowisku pracy, ich szczególnych potrzebach oraz dobrych praktykach odpowiadania na nie.

,,Dla pracodawców neuroróżnorodność nie jest jedynie kolejnym wymiarem różnorodności uwzględnianym w budowaniu bardziej inkluzywnego środowiska pracy. Jest także metodą zwiększenia produktywności, innowacyjności i konkurencyjności firm, sposobem pozyskania i zatrzymania specjalistów i specjalistek poszukiwanych na rynku pracy. Nie bez powodu neuroróżnorodność regularnie jest tematem artykułów na łamach Forbes czy Harvard Business Review, a programy związane z zarządzaniem neuroróżnorodnością są wdrażane przez największe międzynarodowe firmy, takie jak EY, SAP, JP Morgan czy Microsoft. Neuroróżnorodność rewolucjonizuje nasze myślenie o rekrutacji, organizacji pracy i zarządzaniu zespołami. Jesteśmy w momencie decydującym, które organizacje będą w awangardzie tej rewolucji, a które zostaną w tyle”.

  • dr Mateusz Płatos, kierownik merytoryczny studiów,
  • członek Rady Naukowej Fundacji a/typowi

Aplikuj lub dowiedz się więcej:

https://swps.pl/oferta/warszawa/podyplomowe/psychologia-psychoterapia/neuroroznorodnosc-w-miejscu-pracy-inkluzywna-rekrutacja-i-zarzadzanie

Content | Menu | Access panel