Fundacja a/typowi jest głównym partnerem SWPS, a także inicjatorem i autorem programu studiów “Neuroróżnorodność w miejscu pracy”. Fundacja promuje neuroróżnorodność, czyli wiedzę o potencjale i wartości osób atypowych.
Studia podyplomowe „Neuroróżnorodność w miejscu pracy” powinny pomóc pracodawcom i osobom pracującym we włączaniu osób neuroatypowych do swoich zespołów, wspieraniu ich podczas rekrutacji i w miejscu pracy oraz wykorzystaniu ich unikatowych kompetencji. Studia powinny pokazywać pracodawcom i osobom pracującym potencjał i wartość osób neuroatypowych w różnych rolach zawodowych, a także dostarczyć im praktyczną wiedzę na temat specyfiki funkcjonowania osób neuroatypowych w środowisku pracy, ich szczególnych potrzebach oraz dobrych praktykach odpowiadania na nie.
,,Dla pracodawców neuroróżnorodność nie jest jedynie kolejnym wymiarem różnorodności uwzględnianym w budowaniu bardziej inkluzywnego środowiska pracy. Jest także metodą zwiększenia produktywności, innowacyjności i konkurencyjności firm, sposobem pozyskania i zatrzymania specjalistów i specjalistek poszukiwanych na rynku pracy. Nie bez powodu neuroróżnorodność regularnie jest tematem artykułów na łamach Forbes czy Harvard Business Review, a programy związane z zarządzaniem neuroróżnorodnością są wdrażane przez największe międzynarodowe firmy, takie jak EY, SAP, JP Morgan czy Microsoft. Neuroróżnorodność rewolucjonizuje nasze myślenie o rekrutacji, organizacji pracy i zarządzaniu zespołami. Jesteśmy w momencie decydującym, które organizacje będą w awangardzie tej rewolucji, a które zostaną w tyle”.
Aplikuj lub dowiedz się więcej: